فروشگاه اینترنتی گنی شاپ

فناوری اطلاعات پرند

برای آی تی من ها بن بستی وجود ندارد ، چون بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت

پیش بینی فوتبال

اطلاعیه!!!

دوشنبه 30 مهر 1386

به نام حضرت دوست

 

دوستان عزیزم  سلام ؛

 

به لطف خداوند ، دو ترم تحصیلی رو با خوبی و خوشی ، در كنار هم ، به موفقیت گذروندیم و توی این مدت ، كارهای كوچیك و بزرگ و درست و اشتباه زیادی انجام دادیم كه هركدوم به نوعی عامل پیشرفت ذهن و تفكر و در نهایت شخصیت فردی و اجتماعی ما شدن .

 

حالا كه دیگه به لطف خدا ، همراهی دوستان 86 ای رو هم ، حس می كنیم و اونها رو در كنار خودمون می بینیم ، می تونیم در كنار هم و با كمك هم ، انرژی مون رو صرف كارهای بزرگتر ، مفیدتر و مهندسی تر بكنیم .

 

تصویب اساسنامه و ایجاد انجمن مهندسی فن آوری اطلاعات ، می تونه توی این راه ، كمك بزرگی برامون باشه تا هم بودجه های لازم برای دعوت از اساتید و بزرگان علم فن آوری اطلاعات رو داشته باشیم و هم فعالیت هایی رو كه تا حالا انجام دادیم ( مثل دیسكاشن ، IT Board Blog ، همایش هایی كه در اونها شركت كردیم ،‌جاهایی كه ازشون بازدید داشتیم و افرادی كه باهاشون ملاقات كردیم ) رو به صورت قانونمند تر و بهتر از قبل انجام بدیم .

 

در هر صورت ، به همكاری ، همراهی و همفكری تمام دوستان علاقه مند به این كار ، نیاز داریم تا توی انجمن عضو بشن و برای پیشرفت جمعیمون زحمت بكشن .

 

از بین افرادی كه تمایل خودشون برای عضویت در انجمن رو اعلام می كنن ، تعداد 7 نفر به عنوان هیأت مؤسس ، 3 نفر به عنوان اعضای علی البدل ، 2 نفر به عنوان بازرس ، یك نفر به عنوان دبیر ( منشی جلسه ) از طریق رای گیری و توسط معاونت پژوهش دانشگاه ، انتخاب خواهند شد و این دوستان موظف هستند طبق خواسته ی دانشگاه و بنا بر لیست وظایفی كه از طریق این معاونت ، در اختیارشون گذاشته می شه ، به فعالیت بپردازن .

 

باقی بزرگواران هم به عنوان اعضای عادی انجمن انتخاب می شن كه وظیفه ی خاصی بر عهدشون نخواهد بود .

 

بنابراین از تمام خوبانی كه مایل به شركت در این امر هستن ، دعوت می كنیم كه نام و نام خانوادگی به همراه شماره ی دانشجویی شون رو توی قسمت نظرات اعلام بكنن تا ما برای انجام باقی مراحل ، این اسامی رو به دانشگاه اعلام كنیم . شركت در این امر برای تمام دانشجویان آی تی دانشگاه امكانپذیره و به سال ورودشون ربطی نداره .

 

اطلاعات تكمیلی رو هم به زودی در اختیارتون خواهیم گذاشت .

 

هر سوالی هم كه براتون پیش اومد ، از طریق ای میل زیر و یا مراجعه به وبلاگهایی كه توی دیسكاشن معرفی شدند و یا مراجعه ی حضوری ، از ما بپرسین تا اگر بتونیم جوابش رو بهتون بگیم تا در این مورد گنگ نباشید و موضوع و جوانب كار براتون روشن تر باشه و بهتر تصمیم گیری كنید .

 

برای همه ی دوستان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم  .

 

محسن پاك نیت : mohsen.packniat@gmail.com 

شنبه 21 مهر 1386

 

دولت الكترونیك،شعار بدون عمل

 

کشوری مانند کره‌جنوبی که در سال 2000 حدود 19 میلیون نفر کاربر اینترنتی داشت، در سال 2006 آمار كاربران را به نزدیک 34 میلیون رساند و به ‌عبارتی، در مدت 6 سال ضریب نفوذ اینترنت را از 6/39 درصد به 67 درصد ارتقا داد (جمعیت کره جنوبی در سال 2006 کمی بیشتر از 50 میلیون نفر اعلام شده است)، حال آن که در کشور ما و با وجود جامعه بسیار جوان ضریب نفوذ اینترنت به 16 درصد هم نمی‌رسد و همین 16 درصد هم با موانع رسمی و غیررسمی بسیاری برای دسترسی به اینترنت مواجهند.

 

برای خواندن ادامه مطلب بر روی ادامه مطلب كلیك كنید

 

ادامه مطلب

پنجشنبه 12 مهر 1386

 

هو الودود

یادمه وقتی شروع کردیم ، خیلی کوچیک بود ... خیلی دوستش داشتیم ... جفتمون واسه تک تک نفسهاش ارزش قائل بودیم ... با هر سختی بود شروع کردیم اول از همه براش دنبال یه اسم گشتیم ، گفتیم که چی باشه و چی نباشه ... گفتیم کی باشه و همه هم باشن ... ! از من تو گرفته تا ترکهای در و دیوار دانشگاه ...

 

روز به روز باهاش بودیم ... پا به پاش اومدیم تا راه رفتن یاد بگیره ... گرفت ووو خوب هم یاد گرفت ... دوید ... تند هم دوید ... سریع ... گاهی هم ایستاد و نفسی تازه کرد و دوباره شروع کرد ... توی تمام لحظه ها با ما بود ، در کنار ما بود ، با ما خندید . . . گریه کرد ، همه جا با ما بود ، حتی توی امتحانای ترم !!!

توی سال جدید در کنار ما و کنار سفره ی هفت سین نشست و عین ما دعا کرد ... دعا کرد که امسال هم خنده از روی لبهامون پاک نشه ... و باز هم با ما اومد و اومد و اومد . . .

و حالا ... امروز ... 12 مهر ماه ... آی تی پی یو ما ... یک ساله شد ... باور کنین انگار همین دیروز بود ... باور کنین راست می گیم ... ! ولی الان آی تی پی یو روی پای خودش ایستاده و در کنار ماست ...

و همه از صمیم قلب دوستش داریم ...

آی تی پی یو ... تولدت مبارک ...

اردلان و احسان

 

دوشنبه 9 مهر 1386

 

بلوتوث حرام اعلام شد!!

 

شورای مفتیان عربستان سعودی با صدور حکمی، استفاده از تلفن همراه مجهز به فن‌آوری بلوتوث را در این کشور حرام اعلام کرد.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری
 اطلاعات ایران، از خبرگزاری سلام، شورای مفتیان عربستان با صدور این فتوا اعلام کرد: تحریم استفاده از گوشی‌های بلوتوث‌دار به این خاطر است که فن‌آوری بلوتوث تلفن همراه در صورت فعال‌بودن، قابل جستجو توسط گوشی‌های دیگر خواهد بود و صاحبان گوشی‌های مجهز به بلوتوث‌ قادر خواهند بود، فایل‌های تصویری اعم از عکس و یا فیلم و نیز فایل‌های صوتی گوشی‌های اطراف را به آسانی دریافت کنند.
شورای مفتیان
 عربستان ضمن تحریم استفاده از تلفن همراه مجهز به بلوتوث‌ تصریح کرد: استفاده از این فن‌آوری جدید با تعالیم اخلاقی و آموزه‌های دین مبین اسلام هم‌خوانی ندارد و شرع اسلام چنین مسائلی را جایز نمی‌‌شود.

 

 

انتقاد كارشناسان امنیتی از طراحی نرم‌افزارهای جاسوسی مكالمات تلفن همراه


كارشناسان امنیتی از برنامه‌های مورد استفاده به‌منظور جاسوسی مكالمات تلفن همراه به شدت انتقاد كردند. به گزارش سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هشدار كارشناسان شركت امنیتی

 F-Secure به دنبال افزایش شمار برنامه‌های عرضه شده برای ردیابی و ضبط مكالمات تلفن همراه و پیام كوتاه صورت می‌گیرد. بر اساس این گزارش چنین نرم‌افزارهایی كاربردهایی مانند كنترل فعالیت‌های تلفنی كودكان را دارند اما بنابر ادعای كارشناسان امنیتی برای هر كسی امكان دسترسی به اطلاعات موجود در دستگاه كاربر را فراهم می‌كنند؛ به عنوان مثال از طریق نرم‌افزار جاسوسی تلفن همراه یافتن زمان تماس، شمار تماس‌های گرفته شده و پیام‌های كوتاه مشترك امكان‌پذیر است. یكی از پژوهشگران ارشد F-Secure در این خصوص اظهار كرد كه نرم‌افزارهای فوق نه برای تامین امنیت بیشتر بلكه با هدف كسب پول طراحی می‌شوند. از آن جا كه این نوع برنامه‌ها بدون آگاهی كاربر در دستگاه وی اجرا می‌شوند، F-Secure آن‌ها را جزء دسته‌ی نرم‌افزارهای مخرب رده‌بندی كرده است.

 

 

معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول: سیستم ارسال پیام كوتاه به خط فارسی راه‌اندازی می‌شود


در زمینه‌ی ارسال پیام كوتاه به خط فارسی سیستمی در حال راه‌اندازی است كه می‌تواند بدون آن كه حجم كاراكتر ارسالی تغییر پیدا كند، پیام كوتاه را با همان حجم 160 كاراكتر به صورت فارسی ارسال كند كه امیدواریم این سرویس تا 25 روز آینده آماده شود. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدمهدی عطوفی - معاون بازاریابی و امور مشتریان شركت ارتباطات سیار (همراه اول) - با بیان این مطلب درباره‌ی اطلاع‌رسانی از طریق پیامك به مشتركان در خصوص پرداخت نكردن صورت‌حساب خود در موعد مقرر اظهار كرد: مشتركانی كه بدهی خود را پرداخت نمی‌كنند از زمان صدور قبض تا زمانی كه سیم‌كارت آن‌ها قطع می‌شود سه پیام كوتاه را دریافت می‌كنند كه نسبت به پرداخت صورت‌حساب خود اقدام كنند. او افزود: ‌اولین پیام كوتاه برای تمامی 16 میلیون مشترك سیم‌كارت‌های دایمی در زمانی كه صورت‌حساب دوره‌یی به دست آن‌ها می‌رسد ارسال می‌شود كه در واقع یك نوع اطلاع‌رسانی است؛ اما پیامك دوم برای مشتركان بدهكار ارسال می‌شود كه در موعد مقرر نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نكنند اما اگر در این مرحله نیز این كار انجام ندهند و پیام كوتاه سوم در حدود 10 تا 15 روز بعد از پایان یافتن از زمان مهلت پرداخت ارسال می‌شود كه پس از آن خط مشترك به صورت یك هفته یك طرفه می‌شود و اگر به پرداخت بدهی اقدام نكنند خط مشترك قطع خواهد شد. عطوفی درباره‌ی نحوه‌ی پیگیری ثبت‌نام و زمان دریافت سیم‌كارت گفت: اگر متقاضی مشكلی در ثبت‌نام و دریافت سیم‌كارت داشته باشد می‌تواند به پرتال شركت ارتباطات سیار به نشانی
MCI.IR مراجعه كند چرا كه بخشی در این رابطه در نظر گرفته شده است تا متقاضیان بتوانند مراحل ثبت‌نام خود را پیگیری كنند و اگر مشكلی وجود دارد آن را رفع كنند؛ این سیستم آنلاین بوده و مرحله به مرحله گزارش می‌دهد. عطوفی خاطر نشان كرد: ‌به زودی سرویس‌های جدید برای ارائه خدمات به مشتركان ارتباطات سیار راه اندازی خواهد شد تا مشتركان بتوانند از طریق اینترنت به آسانی خدمات لازم را دریافت كنند.

 

دوشنبه 2 مهر 1386

 

نگرانی زوج موفق IT ایران از رقابت ناسالم صنفی

 

از هم سبقت بگیریم، اما پشت پا نزنیم
گفت و گو: علی اصلان شهلا/ منصوره خالقی

www.ITMEN.ir

ایی 35 ساله و باقر بحری 45 ساله برای هم جایگاهی بیش از یک زن و شوهر معمولی قائلند؛ این موضوع در دو ساعت مصاحبت و گفت‌وگویی که با این دو نفر داشتیم، کاملا مشهود بود.

برای خواندن مصاحبه بر روی ادامه مطلب كلیك كنید

 

ادامه مطلب


آخرین پست ها


نویسندگانآمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات