نگرانی زوج موفق IT ایران از رقابت ناسالم صنفی

 

از هم سبقت بگیریم، اما پشت پا نزنیم
گفت و گو: علی اصلان شهلا/ منصوره خالقی

www.ITMEN.ir

ایی 35 ساله و باقر بحری 45 ساله برای هم جایگاهی بیش از یک زن و شوهر معمولی قائلند؛ این موضوع در دو ساعت مصاحبت و گفت‌وگویی که با این دو نفر داشتیم، کاملا مشهود بود.

برای خواندن مصاحبه بر روی ادامه مطلب كلیك كنید

 

 

نگرانی زوج موفق IT ایران از رقابت ناسالم صنفی

 

از همان لحظه‌ای که وارد اتاق طباطبایی در شرکت آتنا شدیم و عکس دو نفره این زوج را در قابل دیدترین نقطه اتاق دیدیم رابطه خاص این دو نفر کاملا مشهود شد. طباطبایی و بحری برای هم دو همکار خوب، دو شریک مناسب، دو رفیق دلسوز و البته کامل کننده هم هستند.

اما همین رفاقت و صمیمیت دو نفره، در بازار IT ایران اثرات زیادی داشته است. چه آن زمان که این دو نفر در آواژنگ در کنار شرکایشان، شرکتی بزرگ برپا کردند که الگوی بسیاری از شرکت‌های بعدی شد و چه اکنون که هر دو غیر ازفعالیت‌های تجاری، در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، برای تحقق اهداف مشترک صنفی تلاش می‌کنند.

گفت و گوی ما را با یکی از موفق‌ترین زوج‌های IT ایرانی می‌خوانید.

آتنا؛ دختر خانواده

وقتی برای مصاحبه به شركت آتنا وارد شدیم، حدس زدیم كه بیش‌تر مراجعه كنندگان این شركت همین سوال ما را از شبنم طباطبایی، مدیرعامل و همسرش باقر بحری، رییس هیات مدیره پرسیده باشند: "آتنا كیست؟" و حدس بسیاری از این سوال كنندگان مثل حدس ما نادرست بود.

طباطبایی كه به پدیده‌های اسطوره‌ای و روان‌شناسی علاقه زیادی داردمی‌گوید: كارل گوستاو یونگ معتقد است كه هر انسان اندكی زن و اندكی مرد است و با تست‌هایی میزان آن را در هر كس مشخص می‌كند. من هم مطابق این تست ایزد بانوی باكره هستم. آتنا هم كه الهه نگهبان آتن در یونان باستان است،  ایزدبانوی باكره خرد، فرزانگی، دانش و صنعت است. البته خیلی‌ها تصور می‌كنند كه آتنا دختر من است. اما در واقع این طور نیست، اگرچه این اسم و این شركت را مثل دخترم دوست دارم.

درست یك سال است كه از تاسیس شركت فناوری اطلاعات آتنا می‌گذرد. طباطبایی در مورد فعالیت‌های شركت می‌گوید: در آتنا ما با ارایه خدمات فراگیر IT و راهكارهای مدیریتی، شركت‌ها را در مسیری علمی و منطقی برای دستیابی به جایگاه‌های بالای رقابتی هدایت می‌كنیم. می‌توان به عنوان سرفصل از خدمات این شركت به مشاوره در زمینه مدیریت IT، مشاوره در زمینه مدیریت خدمات IT، خدمات نگهداری و پشتیبانی سیستم‌ها، پشتیبانی شبكه‌های كامپیوتری و ارایه تجهیزات زیر ساختی شبكه اشاره كرد.

اما حضور باقر بحری به عنوان رییس هیات مدیره و شبنم طباطبایی به عنوان مدیرعامل، نمادی از زندگی این زوج IT است. آنجا كه بحری برنامه‌ریزی می‌كند و طباطبایی اجرا. خانم مدیرعامل در این زمینه می‌گوید: علت موفقیت ما دو نفر همین بوده است. آقای بحری استراتژیست و ایده‌پرداز ماهری است و من مجری خوبی هستم. در آتنا هم وظایف را به همین صورت تقسیم كرده‌ایم.

دو پادشاه در یك اقلیم نگنجند

اردیبهشت سال گذشته بود كه شبنم طباطبایی از شركت خدمات آواژنگ جدا شد و ده ماه بعد هم باقر بحری از آواژنگ سیستم رفت. علت این جدایی از زبان این دو مدیر توان‌مند IT ایران شنیدنی است. طباطبایی ابتدا از گفتن علت اصلی جدایی طفره می‌رود و محتاطانه می‌گوید: در اردیبهشت دو ماه به پایان درسم برای دریافت مدرك MBA از دانشگاه Royal Roads كانادا مانده بود و باید بر روی درسم تمركز می‌كردم.

اما آیا این تنها دلیل مدیرعامل سابق خدمات آواژنگ برای جدایی بود؟ او پاسخ می‌دهد: به یقین نه. ببینید در خدمات آواژنگ كار من پشتیبانی و ساپورت كردن بود. یعنی اینكه باید پشت پرده فعالیت می‌كردم. اما این با روحیه من سازگار نبود. شخصیتم به گونه‌ای است كه نمی‌توانم در پشت پرده فعالیت كنم. با هیات مدیره آواژنگ هم مذاكره كردم كه در قسمت دیگری از این شركت مشغول به كار شوم اما به توافق نرسیدیم. بنابراین از آواژنگ بیرون آمدم و پس از اتمام درسم و دو ماه كار بر روی بیزینس پلن آتنا، این شركت راتاسیس كردم.

باقر بحری چرا ده ماه بعد از آواژنگ جدا شد؟ بحری در پاسخ به این سوال می‌گوید گذشته‌ها گذشته و ادامه می‌دهد: زیاد با صحبت از گذشته‌ها موافق نیستم. چون یادآور رابطه‌ای است كه هنوز جدایی از آن برایم غم‌انگیز است. در آواژنگ مجموعه‌ای محكم و قوی از مدیران حضور داشتند. من افتخار می‌كنم كه یازده سال این جمع در كنار هم دوام آورد و شركت آواژنگ را ساخت و امیدوار بودم كه این جمع باز هم در كنار هم كار را ادامه بدهد، اما نشد.

اما چرا این جمع یازده ساله، نتوانست ادامه دهد. مدیرعامل سابق آواژنگ سیستم می‌گوید: مسایل حاشیه‌ای باعث این جدایی شد. ما همه در باطن و در اصول با هم موافق بودیم اما در حاشیه‌ها نه. یكی مدرن فكر می‌كرد و یكی سنتی. البته هیچ كس نمی‌تواند بگوید رفتار سنتی بهتر است یا رفتار مدرن یا اینكه من اشتباه می‌كردم یا آنها. به نظر من با هر دو روش می‌توان موفق شد. اما این دو نگرش نمی‌توانند كنار هم دوام بیاورند. به همین دلیل جدایی تفكر مدرن و سنتی هم به نفع من بود و هم به نفع آنها.

پس از جدایی بحری از آواژنگ شایعه‌های زیادی در مورد شغل جدید او بر سر زبان‌ها افتاد. برخی معتقد بودند او تمام وقت خود را در آتنا خواهد گذراند و برخی نیز می‌گفتند بحری قصد دارد شركت جدیدی برای واردات سخت‌افزار تاسیس كند كه كاملا مطابق با ایده‌ها و خواسته‌های او باشد. اما او به سازگار ارقام رفت و اكنون مدیر تحقیق و توسعه بازار این شركت است. او در این باره می‌گوید: یك عادت بد ما داریم كه می‌خواهیم همیشه چرخ را از اول اختراع كنیم. به همین دلیل هم كنسرسیوم و اتحادیه موفق كم داریم. وقتی سازگار بنیانی گذاشته و شركت موفقی است و افكار مدیران آن هم به من نزدیك است، چرا باید چرخ را از اول اختراع كنم. آنها هم به آدمی با توانایی‌های من احتیاج داشتند.

او در مورد اینكه چرا پس از جدایی از آواژنگ به طور تمام وقت به آتنا نیامد به شوخی می‌گوید: دو پادشاه در یك اقلیم نمی‌گنجند. طباطبایی هم ادامه می‌دهد: همان طور كه گفتم علت موفقیت ما همین تقسیم بندی كارها است. آقای بحری به عنوان رییس هیات مدیره در جلسات حاضر می‌شود و به ما ایده می‌دهد و ما هم اجرا می‌كنیم.

S&P و اتحادهای ناگسستنی

حضور سازگار ارقام در طرح S&P به عنوان اسپانسر موضوع بعدی گفت و گوی ما بود. صحبت از احمد علی‌پور آغاز شد و اینكه به نظر می‌رسد به خاطر نظرات تندترش نسبت به مدیران ارشد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، از این سازمان فاصله گرفته است. اما بحری این موضوع را قبول ندارد: آقای علی‌پور دوست بسیار نزدیك و صمیمی من است. اختلاف نظر سبب به هم خوردن این دوستی نمی‌شود. اگر هم کمتر مدیران نظام صنفی و آقای علی‌پور را کنار هم می‌بینید به خاطر مشغله‌های ایشان در فراسو است.

با اضافه شدن سازگار ارقام به اسپانسرهای طرح S&P، این طرح اینك با سبد کامل و معتبری از کالاهای سخت افزاری در بازار حضور دارد. بنابراین به نظر می‌رسد آینده S&P، فراتر از یک طرح فروش و امتیاز برای فروشندگان نهایی باشد. اکنون مدیران شرکت‌هایی بزرگ و هم‌فکر در کنار هم حزبی اقتصادی را تشکیل داده‌اند و این مدیران می‌توانند با اعمال سیاست‌های مشترک، تاثیر زیادی روی بازار IT کشور بگذارند. اما آیا S&P به سمت تبدیل شدن به کارتلی بزرگ در بازار ایران خواهد رفت؟ بحری در این باره می‌گوید: هرکاری که برای گسترش بازار لازم باشد باید انجام داد. خیلی‌ها به من ایراد گرفتند که چرا سازگار به طرح S&P پیوست. اما من پاسخ دادم یک شرکتی آمده و این امکان را به وجود آورده، بعد هم نام خودش را کنار گذاشته و اجازه داده دیگران هم از این امکان استفاده کنند.

وی ادامه می‌دهد: در مورد کارتل هم، هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم، اما اگر سبب گسترش بازار شود، مطمئن باشید حتی برای تعیین قیمت هم تلاش خواهیم كرد.

برنامه‌های آینده خانواده بحری

شبنم طباطبایی با یک شرکت کانادایی به توافق رسیده تا با استفاده از متد آموزشی این موسسه، کلاس‌های مدیریتی برگزار کند. وی می‌گوید: آنچه که در ایران کم داریم، بحث کار تیمی است. کار در یک تیم با کار در یک گروه متفاوت است. در تیم ما چشم انداز مشترک و هدف مشترک داریم و با همکاری با هم می‌توانیم به این هدف دست یابیم. اما در کشور این موضوع از کودکی برعکس آموزش داده می‌شود. مثلا وقتی ما برای موفقیت در کنکور تلاش می‌كنیم، باید دعا کنیم صمیمی‌ترین دوست‌مان موفق نشود، کسی کار تیمی یاد نمی‌گیرد. علاوه بر این مدیران ما عادت کرده‌اند به فکر اهداف کوتاه مدت باشند و به این ترتیب اهداف بلند مدت را فدا می‌کنند. در این کلاس‌ها هم این جور مسایل آموزش داده می‌شود.

بحری نیز می‌گوید: ببینید ما بودجه سالانه در IT نداریم. اما مطابق سند چشم‌انداز قرار است 20 سال دیگر در زمینه IT در منطقه حرف اول را بزنیم. بنابراین ما درک کرده‌ایم در بلند مدت IT چقدر برای کشور حیاتی است. اما حاضر نیستیم برای این هدف هزینه دهیم و بودجه IT را خرج اهداف کوتاه مدت می‌کنیم.

وی ادامه می‌دهد: همین موضوع سبب شده رقابت سالمی چه در بازار IT چه در کل کشور وجود نداشته باشد. دوستی جمله خوبی دارد که "اگر تو دونده خوبی هستی، بدو و از من جلو بزن و اول شو، اما به من تنه نزن." اکنون ما دررقابت در این بازار به هم پشت پا می‌زنیم.

نگرانی‌های بحری از این پشت پا زدن‌ها به همین جا ختم نمی‌شود: چرا مادیران و فراسو و آواژنگ و سازگار باید به جان هم بیفتند به جای آنکه به جان کسی بیفتند که پشت پرده آزادانه می‌چرخد و با قاچاق و تقلب بازار را نابود می‌کند؟ مطمئن باشید مدیران هرکدام از این شرکت‌ها اگر فقط در دوبی یا خود ایران فقط ملك بخرند سودشان چندین برابر می‌شود. چرا باید این افراد قابل احترام به هم بی‌احترامی کنند. من معتقدم باید تلاش کرد تا این آدم‌های شریف در کنار هم متحد شوند كه هم بازار را گسترش دهند و هم جلوی کسانی که برای سود خود این بازار را نابود می‌کنند بایستند.

به تازگی شبنم طباطبایی به عضویت کمیسیون فرهنگی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درآمده تا همسرش را در کارهای صنفی هم تنها نگذارد. طباطبایی می‌گوید: خود من به کارهای صنفی علاقه داشتم. اما با اصرار زیاد آقای زندیه وکیلی، عضو کمیسیون فرهنگی شدم.