راه اندازی گشت اینترنتی پلیس در تهران

 

معاون مبارزه با جرایم خاص و رایانه ای پلیس آگاهی ناجا، تصریح كرد: پلیس سعی دارد تا با شناسایی نقاط ضعف و ریشه های شكل گیری جرایم مالی و اقتصادی و همچینن مشاركت سایر سازمانها، موجب كاهش اینگونه جرایم و كاهش مشكلات و آسیب پذیری مردم در این زمینه شود.

به گزارش آژانس خبری پرشین هکرز از ایستنا سرهنگ امیدی معاون مبارزه با جرایم خاص و رایانه ای پلیس آگاهی ناجا در حاشیه همایش معاونان جرایم اقتصادی و رایانه ای استان های كشور، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس، گفت: هدف از برپایی این همایش، هدفمند كردن مجموعه اقداماتی است كه در راستای جرایم اقتصادی و رایانه ای در كشور از سوی پلیس آگاهی انجام می‌شود، می باشد تا تمامی روسای ادارات در خصوص برنامه های درد ست اجرا توجیه شوند.

امیدی موضوعات مطرح شده در این همایش را طرح مشكلاتی در خصوص جرایم جعل،‌كلاهبرداری،اختلاس و به خصوص سوء استفاده هایی كه از طریق ثبت شركت های جعلی و ساختگی، افتتاح حساب با مدارك جعلی،‌كلاهبرداری در پوشش شركت ها و جرایم رایانه ای می شود، برشمرد.

به گفته این مقام انتظامی،‌ وقوع جرایم فوق به خصوص كلاهبرداری در پوشش شركت های ساختگی و با مدارك جعلی، به دلیل خلاء های قانونی در افتتاح حساب است كه پلیس هیچ نقشی در وقوع آنها ندارد اما از آنجا كه سازمانی متولی برای رسیدگی به رفع این خلاء ها نیست،‌ پلیس برای حمایت از مردم كه بیشترین ضرر را می‌برند، وارد عمل شده است.

سرهنگ امیدی، تصریح كرد: پلیس سعی دارد تا با شناسایی نقاط ضعف و ریشه های شكل گیری جرایم مالی و اقتصادی و همچینن مشاركت سایر سازمانها، موجب كاهش اینگونه جرایم و كاهش مشكلات و آسیب پذیری مردم در این زمینه شود.

معاون مبارزه با جرایم خاص و رایانه ای پلیس اگاهی،‌ خاطرنشان كرد: نظرسنجی های اخیر نشان می‌دهد كه مردم از بابت جرایم مالی و اقتصادی كه برایشان پیش آمده،‌احساس نگرانی می‌كنند.

وی با اشاره به ایجاد گشت اینترنتی در تهران،‌ در جهت تحقیق در خصوص آگهی های مشكوك اینترنتی،‌خاطرنشان كرد: ایجاد این گشت از برنامه های امسال است و تا كنون 10 ها مورد گزارش مشكوك كسب و جهت رسیدگی به مراجع مربوطه فرستاده ایم.

منبع : ICTna.ir